Božská péče
pro tělo i duši.

Solární kosmetika

Proč používat krém do solária ?

AKCE SLEVA AŽ 34 %

AKČNÍ CENY NA VEŠKEROU SOLÁRNÍ KOSMETIKU

DO VYPRODÁNÍ AKTUÁLNÍCH ZÁSOB

(solární kosmetiku)

Solární kosmetika je určena, pokud výrobce nestanoví jinak, výhradně pro opalování v soláriu. Hlavní faktor při používání kosmetiky je docílení vyššího a trvalejšího efektu zhnědnutí pokožky. Dalším faktorem je snaha dodat pokožce látky, které ji v rámci péče o pleť zvlhčují a zajišťují její vitalitu a pružnost. Existuje spousta druhů a konzistencí (olej, mléko, krém, gel, pěna..) těchto produktů. V zásadě se dělí na přípravky určené k ošetření pleti před opalováním a po opalování. Přípravky, které se používají před sluněním, obsahují velké množství látek, které podporují tvorbu melaninu.

Spousta zákazníků solárních studií podceňují funkci a potřebnost používání kvalitní solární kosmetiky, důležité hlavně před opalováním a ignorují používání solární kosmetiky.

Opalujete-li se hlavně pro získání "bronzu", účinná solární kosmetika správného složení Vám umožní zkrátit dobu pobytu v soláriu nebo při stejném čase dokáže prohloubit zhnědnutí pokožky. Navíc dosažený odstín opálení je daleko přirozenější. Opalujete-li se hlavně kvůli prohřátí, relaxaci či ze zdravotních důvodů, pomocí kosmetiky zamezíte nežádoucímu vysušování pokožky.

Solární kosmetika je speciálně vyvíjena právě pro opalování v soláriích a nelze ji v žádném případě nahradit kosmetikou pro opalování na slunci. Minimálně proto, že její účel je opačný. Solární kosmetika podporuje opalování pokožky, kdežto kosmetika s ochrannými UV faktory, opalování omezuje - chrání před slunečními paprsky. Rozhodně tedy nepoužívejte krémy určené pro opalování na slunci k opalování v soláriu.

Kvalitní solární kosmetika obsahuje komplex účinných látek. Ve složení se nejčastěji objevují látky jako: vitamin A, C, E, panthenol, allantoin, riboflavin, oleje a výtažky z exotických rostlin a cukrové třtiny, atd.

Nemalým přínosem pro příjemný pocit z opalování je samozřejmě i vůně kosmetických přípravků. Uvidíte, jak Vám exotické vůně zpříjemní pobyt a relaxaci v soláriu, jak solární kosmetika dokáže zaostřit smysly a zamezit vzniku nelibého zápachu kůže po opalování.

Krémy z řady Hawaiiana

Krémy z řady Waikiki Wave

Krémy z řady Tanny Maxx

Krémy z řady Brown Sugar

Krémy z řady TAN ASZ

Produkty do solária na obličej

 

 Slovníček pojmů účinných látek

Acai berry oil

Výtažek z ovoce palmy Acai (Euterpe oleraceae) pro maximální hydrataci,zklidnění pokožky,ochrana kůže proti volným radikálům a navrací kůži elasticitu. Slouží i jako silný antioxidant s antibakteriálními účinky a protizánětlivými účinky. Acai obsahuje celou řadu účinných látek, k nimž patří vitamin C, anthokyanová barviva, vitamin A, vitaminy řady B, minerální látky (mangan, hořčík, fosfor, vápník, draslík, bór, měď, železo, molybden), epikatechin, kyselina galová, protokatechin, kumarin, cyanidin, flavonoidy, kyselinu vanilovou, pelargonin-3-glykosid, nenasycené mastné kyseliny a vitamin E.

Aloe vera

Zjemňuje, vyhlazuje a hydratuje pokožku a chrání ji před loupáním.

Allantoin

Má regenerační, zklidňující a hojivé účinky, minimalizuje kožní podráždění, stimuluje růst nové a zdravé kožní tkáně.

Bronzery – urychlovače opálení

Jde o směs speciálních látek a rostlinných výtažků (ořechy, čokoláda, cukrová třtina adt.) sloužící k urychlení a zintenzivnění opálení. Čím větší obsah těchto látek, tím „hlubší“ a tmavší barvu po opálení získáte.

Coconut oil

Hydratuje kůži a dává pocit hebkosti

Coenzym Q 10

Pro omlazení a elasticitu pokožky. Vysoce aktivní látka, která aktivuje přirozenou funkci kožních buněk. Zvyšuje schopnost kvalitněji využít aktivní látky, čímž dojde k lepšímu vyživení a zpevnění pokožky. Zabraňuje tvorbě vrásek a zpomaluje stárnutí pokožky.

Collagen

Je základní protein pojivové tkáně. Zpevňuje, napíná a vyhlazuje pokožku, zabraňuje vypařování vody.

DHA

Působí nezávisle na slunečním záření. Nejdůležitější obsahová složka je dyhydroxyaceton (DHA), z glycerínu vyzískaný sacharid, který se vyskytuje v lidské látkové výměně.

Ester kyseliny citronové

Eliminuje případný nepříjemný zápach po opalování.

Exotic oils

Jasmínový olej, olej Neroli a olej Patschouli uvolňují smysly, zklidňují a zvlhčují pokožku.

Green tea

Zelený čaj je velice silný antioxydant, činitel proti stárnutí, odbourává volné radikály, redukuje nečistoty a urychluje opalování.

Jojobový, avokádový, lněný, olivníkový a mandlový olej

Exkluzivní čisté ušlechtilé oleje, získávané lisováním za studena. Regenerují, zvláčňují pokožku, jsou bohaté na vitamíny a vyživující látky, velice rychle se vstřebávají, nezanechávají pleť mastnou. Dodávají pokožce elasticitu, zabraňují tvorbě vrásek. Pronikají do nejspodnějších vrstev pokožky, což způsobuje rychlejší a trvalejší opálení.

Panthenol

Vysoce aktivní látka se zklidňujícími, hojivými a regeneračními účinky, vhodná pro citlivou pleť.

Shea butter

Bambucké máslo, získávané z divoce rostoucího ořechu ve Střední Africe. V Africe je po celá staletí používán jako efektivní bariéra proti poškozování pleti následkem extrémních povětrnostních podmínek. Vyznačuje se výbornými hydratačními, změkčujícími a antioxidačními účinky. Zabraňuje předčasné tvorbě vrásek.

Vitamin A

Má velký vliv na růst epitelových tkání, zvyšuje odolnost kůže a sliznic proti infekci. Je vhodný pro léčbu akné a poruch rohovatění pokožky. VITAMIN C Zvyšuje účinky aktivních látek, dodává pokožce energii.

Vitamin C

Mocný antioxydant pro vyhlazování pleti a odbourávání volných radikálů.

Vitamin E

Antioxydant pro vyhlazování pleti a odbourávání volných radikálů. Zjemňuje a zvlhčuje pokožku.Specialní complexy/formuleSkin firming

Ingredience obsahující důležité látky, které pomáhají k maximálnímu zjemnění a zvláčnění pokožky. Tyto látky jsou zapracovány hluboko do pokožky. Hlavní ingredience jsou: Bupleurum, Falcatum, Koenzyme A a Kofein.

Biotaning complex

Složky derivované s přírodních citrusových plodů pro daleko hlubší a déletrvající opálení.

Max silicones

Směs 5 odlišných důležitých silikonových látek, které poskytují okamžitou hebkost, zjemnění a zvláčnění kůže.

Mineral complex

Směs důležitých minerálních látek pro maximální výživu Vaší kůže.

Scared lotus flowe

Výtažek z květů lotusu pro tonizaci, zpevnění, zvláčnění a hydrataci kůže.

Monoi de tahiti complex

Tato látka pochází z Korálových útesů jižního Pacifiku a je získávána tradiční přírodní cestou máčením v kokosovém oleji. Tento výtažek zajišťuje významnou a velmi silnou ochranu vrstvy kůže – epidermis.

Acai complex

Výtažek z ovoce palmy Acai (Euterpe oleraceae) pro maximální hydrataci, zklidnění pokožky, ochrana kůže proti volným radikálům a navrací kůži elasticitu. Slouží i jako silný antioxidant s antibakteriálními účinky a protizánětlivými účinky.

OPC – ol slimming complex

Speciální a unikátní složení látek pro maximální výživu kůže včetně aktivních látek podporující hubnutí.