Božská péče
pro tělo i duši.

Dermarollerová mezoterapie

Mezoterapie – bezpečná brána do pleti klientů

Dotyk medicíny v kosmetické péči  


Co znamená výraz mezoterapie?
Existují dva hlavní proudy mezoterapie. První pochází z USA a je založený na aplikaci látek zejména do škáry a podkoží. Druhý směr se rozvíjí v Evropě. V jeho pojetí je mezoterapie především injikací kyseliny hyaluronové do pokožky a škáry pro účely jejich hydratace. Oba směry se prolínají a hranice mezi nimi se zužuje. Obecně lze říci, že evropská cesta je z hlediska nežádoucích účinků bezpečnější a více se brání používání látek s nejistým účinkem. Zcela novým směrem je použití metody peercing-rollerové mezotearpie. Podstata této metody spočívá v nanesení účinné látky (nejčastěji kyselina hyaluronová) na pokožku. Poté se na kůži přiloží peercing-rollerový válec, který je opatřený různě dlouhými mikrojehlicemi s variabilním zakončením. Jiná délka a zakončení jsou pro lékařské účely a jiná pro kosmetiku. Povrchověji působící peercing-roller zasahuje rohovou vrstvu pokožky, usnadňuje průnik aktivní látky do pleti a současně působí jako specifická masáž podporující tvorbu kolagenu.

Lékaři - dermatologové SynCare doporučují peercing-dermarollerovou mezoterapii jako plnohodnotnou alternativu ke klasické injekční mezoterapii.

Na co je peercing-dermarollerová mezoterapie vhodná ?

  • Obnova mladistvého vzhledu pokožky - Revitalizace pleti, obnova tonusu, rehydratace zpevnění kontur obličeje
  • Revitalizace a rehydratace oblasti hrudníku včetně zpevnění poprsí
  • Potlačení drobných a středních mimických vrásek v oblasti obličeje a krku
  • Hyperpigmentace - Zesvětlení benigních hyperpigmentací včetně melasma
  • Hypotrofické jizvy - Potlačení hypotrofických jizev, snížení jejich hloubky.
  • Hyperlipotrofie (celulitida) - Redukce "pomerančové kůže" zejména v oblasti hýždí a stehen.
  • Strije - Podpora tvorby kolagenu, který omezuje rozvoj pajizévek v podkoží.
  • Trudovitá pleť po akné - Zjemnění a vyhlazení pleti.
  • Zpevnění poprsí

Frekvence opakování mezoterapie

Výsledky na pleti zpravidla klienti pozorují již 2. den po zákroku. Pro optimální navození účinku kúru opakujeme po 2 až 6 týdnech, 3 až 6 krát po sobě dle charakteru ošetření.

Naše nejčastější indikace dermarollerové mezoterapie
Kromě klasického liftinku pleti, jsou rovněž častým výkonem zákroky u hypotrofických jizev a hyperlipotrofií. Zkušenosti ukazují, že klienti oceňují redukci vnímání bolesti v porovnání s injekční mezoterapií a zkrácení doby, po kterou je nezbytné zachovávat některá režimová opatření. Určitou roli hraje i menší finanční nákladnost pro klienty.

Nejčastější lokalizace z různých indikací: obličej, krk, dekolt, stehna

Opatření před zákrokem: aplikace na zdravou pokožku bez kosmetických přípravků (případné odlíčení), pečlivá dezinfekce kůže, případné povrchové znecitlivění. Zvláště kontrolujeme, zda v místech aplikace není přítomen solární erytém. Pacient podepisuje informovaný souhlas.

Zákrok: nanesení zvoleného přípravku řady Mezo SynCare a následná mezoterapie dermarollerem aplikačním křížem. Nejčastěji používáme 1,0 mm délku jehelců. V průběhu zákroku se mohou na kůži objevit petechie, které jsou znakem prostupu jehelců do dermis a pro samotný výkon nepředstavují riziko.

Opatření po zákroku: dezinfekce míst mezoterapie, krytí širokospektrým antibiotikem ve formě krému. Pacient obdrží informace o zákazu opalování v následujících 48 hodinách a doporučení pro péči o pokožku v nejbližším období. Pokud je pleť po zákroku výrazněji začervenalá, aplikujeme do 20 minut po nanesení širokospektrého ATB slupovací masku s alginátovou hmotou, která výrazně pomáhá tento projev minimalizovat. Maska svým dominantně křemičitým anorganickým charakterem nepředstavuje mikrobiální riziko.