Božská péče
pro tělo i duši.

Depilace - Epilace

Dnešním trendem je mít krásné hladké tělo

Přáním všech žen je rychlé, účinné a šetrné odstraňování chloupků.I muži mají tuto touhu a je jich stále více.

Snaha zbavit se nadbytečného či nechtěného ochlupení sahá až do období, ve kterém by to očekával asi jen málokdo. Už z doby kamenné se dochovaly přiostřené kameny a lastury a přibližně z 19. století př. n. l. měděné škrabky a pinzety, které sloužily coby nástroje primitivní depilace. Staří Egypťané zase odstraňovali nejen chloupky na těle, ale zakládali si i na hladce oholených hlavách. Vdechli také život prapůvodním voskovým metodám. Používali pruhy gázy s horkým voskem a po zatuhnutí pásky strhli i s chloupky.

Na našem těle se nachází přibližně 5 milionů vlasových cibulek. Tento počet je člověku dán již od narození a věkem se nemění. Denně vyroste vlas nebo chlup průměrně o 0,35 mm. Dnes, kdy je odstraňování chloupků nohou, podpaží a třísel součástí denní hygieny téměř  každé ženy se již depilace či epilace nepovažuje za nic mimořádného. Některé ženy se dokonce holí na všech částech těla kromě vlasové části nebo neváhají zajít do speciálně zaměřených holičství, které se zaměřují na úpravu intimních partií. Holící módě propadli i muži a upravují nejen podpaží, ale i intimní partie,hruď či záda.

S věkem se tedy nemění počet, ale složení chloupků a jejich délka. Některé tedy vypadávají, řídnou a naopak některé chloupky vlivem hormonálních změn sílí a prodlužují se. Snahou člověka je tedy chloupky z nejrůznějších důvodů odstraňovat. K tomu slouží několik metod, které souhrnně označujeme jako epilační a depilační.

Jaký je vlastně rozdíl mezi pojmy epilace a depilace? Při depilaci se odstraní pouze chloupek, zatímco jeho cibulka zůstane v pokožce. Jedná se např. o holení vousů nebo chloupků. Naproti tomu při epilaci je chloupek odstraněn i s cibulkou, často pomocí vosku, laseru, elektřiny atd. Oba pojmy jsou často zaměňovány nebo souhrnně označovány jako depilace.

Ve studiu Ambrosia provádíme kompletní epilační procedury, avšak pro snazší orientaci zákazníků je označujeme pojmem depilace. Epilaci provádíme teplým voskem s následným ošetřením,zklidňujícími prostředky.Nebo pomocí intenzivního pulsního světla, tedy IPL fotoepilace. Obličej i celé tělo tak můžete velmi rychle a téměř bezbolestně zbavit nežádoucích chloupků. To vše navíc za velmi přijatelné ceny.

Depilace teplým voskem

Depilace teplým voskem kosmetika Praha 10 Depilace (epilace) celého těla teplým voskem.

Epilace teplým voskem je nejoblíbenější způsob odstranění nežádoucích chloupků. Na začátek je třeba zmínit časté zaměňování slov epilace a depilace. Zatímco při depilaci se odstraňuje viditelná část chloupku (holení, depilační krémy) při epilaci (teplý vosk, epilátory, IPL) je chloupek odstraněn celý, včetně cibulky, jedná se tedy o celkově účinnější metodu, při které navíc dochází ke zmírnění tvorby chloupků nebo jejich ztenčení.

Epilace voskem patří k tradičním kosmetickým postupům a jeho původ datujeme již do starověkého Egypta. Je oblíben především v arabských zemích, kde víra přikazuje ženám tělo bez chloupků. V těchto zemích se používá cukrová pasta nebo další způsoby epilace postavené na základech využití ovocných šťáv, medu a dalších přírodních produktů. Epilace teplým voskem je však z těchto metod nejúčinnější a má nejdelší trvanlivost.

Vosky, které používáme v našem salonu jsou přírodního původu a obohacené o přísady uklidňující pokožku, jako jsou Azulen, mateří kašička nebo bylinné extrakty. Tyto přidané báze vosk zároveň činí sterilním.

Teplý vosk se nanese ve směru růstu chloupků, poté se přiloží speciální depilační papír a v protisměru růstu chloupků se trhne. Velmi rychlé a téměř bezbolestné ošetření. Hladká pokožka vydrží 4-6 týdnů.

Po depilaci se aplikuje zklidňující poepilační olej, který odstraní zbytky vosku a zároveň pokožku zklidňuje a vyživuje.

Chloupky je nutné před ošetřením neholit a nechat je co nejvíce dlouhé, výsledek je potom mnohem větší. Po epilaci je nutné vyhnout se slunečnímu záření a agresivním kosmetickým přípravkům (přípravky s alkoholem).

Epilaci teplým voskem ošetřujeme všechny partie těla.

Depilace cukrovou pastou


Teplá cukrová pasta se nanáší na pokožku a po té se strhává.

Epilaci teplou cukrovou pastou ošetřujeme horní ret a bradu.

Epilace IPL

IPL - Intenzivní Pulsní Světlo (NannoLight)

Proč fotoepilační ošetření
Technologie IPL – umožňuje zničení vlasového folikulu prostřednictvím selektivní fototermolýzy, která způsobí trvalé odumření chloupkové folikuly.


Co je FOTOTERMOLÝZA

Laicky řečeno proměna světelného impulsu v teplo.
Odborně – termín se skládá z řeckého slova „foto“ – světlo, „termo“ – teplo, „lysis“ – zničení a „selektiv“  působící pouze místně, což je pouze na aplikovanou oblast.

Jak dochází ke zničení folikuly chloupku

Značnou roli hraje obsah melaninu  ve folikule chloupku, ALE NE rozhodující. Melanin je barvivo, které dodává chloupku jeho zabarvení. Dovede absorbovat svazek paprsků z proměnlivého pulsního světla tak, že dojde k zahřátí chloupku až do kořínku, aniž by byly poškozeny ostatní tkáně. Zvýšení teploty umožní zničení buněk a z folikulu již nemůže vyrůst chloupek.

Které části těla mohou být ošetřovány
Fotoepilaci s IPL je možné provádět na všech částech těla (nohy, třísla, záda, prsa, podpaží…) a obličeje (horní ret, mezi obočím, vousy…) Tato epilační metoda je efektivní jak u mužů, tak u žen. Při brazilské depilaci se osvěcuje kůže, nikoli sliznice. IPL umožňuje ošetřovat ochlupení černé barvy, ale i hnědé a dokonce i tmavě blond. Za pomoci IPL obvykle jde při několikanásobném opakování  odstranit  i šedivé chloupky (je to velmi náročné).Nevýhodou pulsního světla je,že nevidí světlý blond chloupek.

Jaký je ideální počet návštěv
V průměru bývá zapotřebí 5 až 6 návštěv. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). IPL působí na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Frekvence sezení je od 4 do 8 týdnů.  Úspěšnost závisí také na hormonální hladině klienta a na tom, zda užívá hormonální léky (antikoncepci, substituci, kortikoidy apod.) – ty úspěšnost snižují a bývá zapotřebí větší počet návštěv.

Jak se provádí ošetření IPL
Před depilací se doporučuje pleť neopalovat a chloupky neodstraňovat depilací teplým voskem či cukrovou pastou.

Chloupky asi 3 dny před ošetřením IPL oholíme, aby v den ošetření byly asi 0,5 – 1 mm dlouhé.

Depilovaná oblast se dezinfikuje a poté postupně osvěcuje. Doba ošetření i cena + - závisí na velikosti ošetřované oblasti.

Na závěr se aplikuje zklidňující přípravek.

Po několika dnech cca 3 dny odumřelé chloupky přirozeně vypadají, nedoporučuje se je vytrhávat minimálně 1 týden.

Doporučuje se před a po ošetření zvláštní opatrnost
Jeden měsíc před a po epilaci se doporučuje pleť neopalovat na slunci,v soláriu a nepoužívat samoopalovací přípravky. Chloupky není vhodné odstraňovat jakoukoli metodou vytrhávání (vosk, cukrová pasta, orientální depilace, pinzeta, depilační strojek….)

Po ošetření se pokožka nesmí opalovat v soláriu ani na slunci, případně je nutno ji chránit krémy s nejvyššími UV filtry, tzv. slunečními blokátory.

Pokud máte velmi citlivou pokožku, doporučujeme vám po ošetření aplikovat přípravky s Aloe Vera.

V letních měsících po fotoepilaci chraňte epilované části těla opalovacími přípravky s minimálně 20 UV filtrem. Kvalitní opalovací prostředky lze zakoupit v našem studiu.

Je ošetření IPL bezpečné
Jedná se o zcela bezpečné ošetření. Systém IPL umožňuje ochlazení pokožky díky přestávkám mezi světelnými mikroimpulsy, a tak pokožka nebývá spálená, jak se někdy stává u laseru.

Ošetření se nedoporučuje v těchto případech
epilepsie, diabetes, herpes, tetování, čerstvé opálení, u osob užívajících léky na ředění krve a které užívají léky způsobující přecitlivělost na světlo, u osob, kteým vznikla kožní vyrážka v minulosti jako reakce na světlo.

Jsou výsledky epilace definitivní
Epilace s IPL je považována za trvalou nebo dlouhodobou. V průměru se podaří odstranit 85% chloupků. Zbylé chloupky budou světlé a jemné, téměř nepostřehnutelné. Epilace je závislá na hormonálních změnách a užívání léků, které obsahují hormony. Může se proto po určité době jednorázově epilace udržovat.Dopručujeme udržovací ošetření 2x ročně jedno sezení.

Jaké jsou výhody fotodepilace pomocí IPL

  • bezpečnost
  • neinvazivní metoda, téměř bezbolestná, vedlejší účinky jsou minimální díky ochlazení pokožky
  • účinnost, přizpůsobivost, pohodlnost, rychlost

Nahlédněte na ceník depilace - epilace