Božská péče
pro tělo i duši.

Depilace - Epilace

Depilace nebo epilace?

Dnešním trendem je mít krásné hladké tělo

Přáním všech žen je rychlé, účinné a šetrné odstraňování chloupků


Depilace

Rychlý a poměrně jednoduchý způsob, jak odstraňovat chloupky tam, kde nejsou žádoucí, je depilace. Bohužel tento způsob má jednu, pro mnoho žen zásadní, nevýhodu, že musí být častěji opakován. Při depilaci totiž dochází k odstraňování té části chloupku, která je „jen“ viditelná. Navíc při holení chloupky dorůstají s drsným efektem a za mokra zároveň hrozí nebezpečí poranění či říznutí.

Podle druhu depilačního postupu, se depilační metody dají rozdělit do dvou skupin. Jsou to fyzická a kosmetická depilace.

Fyzická depilace zahrnuje především vyholování, vytrhávání, drhnutí a pálení. Metody drhnutí a pálení se dnes  prakticky nepoužívají. K drhnutí chloupků byl často využíván drsný papír nebo pemza, u pálení se zase používaly lampy nebo svíčky.

Spousta žen dává raději přednost tzv. kosmetické depilaci. Tento způsob nabízí kompromis mezi dlouhodobějším účinkem, jednoduchým a šetrným použitím. Pro kosmetickou depilaci je typické používání "depilátorů", chemických přípravků, které působí na strukturu chloupku a způsobují jeho lámání. Nejpoužívanějšími depilátory jsou pěny, gely, krémy a nejrůznější mléka. Účinné látky (trikolitické substance) těchto výrobků rozpouští vlasový keratin těsně na povrchu pokožky a zanechávají ji krásně hladkou. Nové chloupky dorůstají bez drsného efektu a ošetření musí být opakováno teprve po 10 až 14 dnech. Tyto metody jsou vhodné pro celé tělo.

Epilace

Je velice důkladný způsob odstraňování chloupků i s kořínkem! Metoda je to ovšem poměrně časově náročná a dosti bolestivá. Navíc, kvalitní epilační strojky nejsou zrovna levnou záležitostí. Odměnou však je až šest týdnů dokonale hladká pleť!

K domácí epilaci se také dají použít i nejrůznější vosky (teplé či studené). Používání vosků zaručuje velice důkladné odstranění chloupků a pokožka po nich, stejně jako u depilačních strojků, zůstává hladká po dobu až šesti týdnů. Epilace má ještě jednu velkou výhodu: pokud budete pravidelně epilovat, budou vaše chloupky dorůstat nejen pomaleji, ale budou navíc řidší a hedvábně jemné. Epilace, na rozdíl od depilace, není vhodná pro celé tělo. Epilace intimních partií je opravdu jen pro otrlejší povahy.


Trvalá epilace laserem

Pokud se svých chloupků chcete zbavit navždy, tak je tato metoda pro vás nejvhodnější. Epilace pomocí laseru patří beze sporu k nejúčinnějším metodám zbavování se chloupků, její největší nevýhodou je však její finanční náročnost. Pokud se tedy pro laser rozhodnete, budete zřejmě nuceni šáhnout hluboko do kapsy. Tato metoda také vyžaduje několik zákroků, ale chloupků se zbavíte opravdu natrvalo. Laser, který přitahuje pigment nacházející se v kořínku, kořínek zničí. Tento způsob se tedy hodí především pro ty, kteří mají tmavé chloupky a světlou pokožku.

 Tipy, jak si odstraňování chloupků zpříjemnit

  • Dopřejte si teplou lázeň, chloupky se působením teplé vody změkčí
  • Při epilaci postupujte vždy po směru růstu chloupků. Oholená místa masírujte houbou lufa nebo použijte krém proti zarůstání chloupků
  • Při epilaci na strojek netlačte
  • Při odstraňování chloupků z oblasti třísel a intimních partií nešetřete pěnou na holení. V tomto případě opravdu platí: Čím více, tím lépe
  • Používejte zklidňující krémy nebo jiné kosmetické přípravky určené ke zklidnění pokožky
  • Bezprostředně po epilaci a depilaci nepoužívejte přípravky s ovocnými kyselinami, kyselinou salicylovou a alkoholem
  • Pokud se objeví nežádoucí pupínky či zarudnutí, je dobrou volbou klasický dětský zásyp (především v oblasti intimních partií)
  • Depilaci provádějte vždy večer, aby se pokožka přes noc zregenerovala a zklidnila
  • Po depolaci - epilaci se nevystavujte přímému slunci alespoň 6 hodin a nejlépe 12 hodin