Božská péče
pro tělo i duši.

Aromaterapeutická masáž


Blahodárné účinky masáže vonnými oleji jsou známé již tisíce let a v dnešní době je znovu objevujeme. Při aroma masáži budete zvolna uvedeni stavu hluboké relaxace, kdy organizmus dostane novou příležitost k regeneraci a fyzické i duševní pochody se zharmonizují. Stane se z vás nový člověk, který se dokáže lépe vyrovnat se stresem i dávno zapomenutými bolestmi.

Aromaterapeutická masáž je zpravidla pociťována jako smyslový zážitek. Používají se k ní velice příjemné třecí, hladivé a klouzavé masážní hmaty, kterými se éterické oleje nejlépe rozptýlý po těle. Teplo, jež při ní vzniká, způsobí, že éterické oleje překonají kožní bariéru, pronikají póry do hlubších vrstev kůže a nakonec se krevním oběhem dostanou do organismu, kde rozvinou své léčivé účinky.

Aromateraputická masáž vás dokáže zbavit únavy a napětí, předchází některým onemocněním a pomáhá léčit jiná. Díky bioaktivitě éterických olejů je účinnější než jakákoliv jiná masáž, může uvolňovat nebo posilovat tělo i mysl.

Vysoce účinné éterické oleje pronikají během masáže pokožkou do těla a zároveň se inhalují. Působí prostřednictvím čichových nervů na limbický systém v mozku – jednu z nejzákladnějších oblastí vědomí. Přestože jsou éterické oleje nástroji jemné terapie, mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky, a tak uvolnit mysl a pozvednout ducha.

Možnosti nasazení masáže éterickými oleji sahají od chorob dýchacích cest, nachlazení, bolesti hlavy či krku, přes revmatické potíže, kožní neduhy, orgánové poruchy, zažívací a oběhové potíže až ke chronickým onemocněním. K tomu přistupují četné psychické účinky, jež lze doporučit při nervozitě, nespavosti, depresivních náladách, stresu atd.

Několik příkladů působení eterických olejů:   

Posílení imunity - eukalyptu, levandule, geránium

Stimulace lymfatického systému - rozmarýn, jalovec

Nachlazení - máta, levandule, eukalyptu, rozmarýn

Únava - pomeranč, rozmarýn, bergamot

Afrodisiakum - růžové dřevo, ylang-ylang

Nahlédněte na ceník masáže